Budoucnost výroby je automatizace

Dnešní standardní výrobní koncept by se dal nazvat „bez svačiny“, kdy se výrobní činnosti a materiálové toky odehrávají zcela automaticky. Automatizace přinesla do provozů obrovské změny a osvobodila lidi od špinavých, nudných či přímo nebezpečných činností. Radikálně také zlepšila kvalitu výroby tím, že odstranila chyby a rozdíly v kvalitě práce jednotlivých dělníků. To vše znamená velké úspory.

Zatímco ceny robotizace a automatizace výrazně klesají, cena lidské práce roste čím dál strměji. Kdokoliv nechce zůstat pozadu a v konkurenčním boji prohrát, musí přemýšlet o automatizaci výrobního procesu a benefitech, které mu toto řešení přinese.

Nejen, že ceny „robotů“ klesají, ale tyto systémy se také stávají chytřejší a šikovnější. Dříve byl robot naprogramován jen k operacím v přesně definovaných trajektoriích a pohybech, ale dnes už díky pokročilé senzorice dovede předvídat a upravovat svoji činnost s ohledem na nepředvídané situace. Navíc jsou to bezpeční spolupracovníci, kteří dokáží s člověkem opravdu kooperovat, aniž by ho jakkoliv ohrozili.

My v RESIMU roboty nevyrábíme. My je pro Vás kupujeme, ale tím pro nás vše teprve začíná. Robot není nic jiného, než nástroj. Drahý, velký, ale sám o sobě k ničemu. Jako saxofon uložený v pouzdře. Teprve u nás v RESIMU tento saxofon rozezníme, aby hrál melodii, kterou si přejete. Teprve my mu dáme cit, rychlost, přesnost a zajistíme aby byl bezpečný. Není to lehký úkol a rozhodně byste jej neměli svěřit někomu, kdo nemá zkušenosti a reference.

Ceny práce a ceny robotizace

Nemusíte být zdatní ekonomové, abyste věděli, jaká je dnešní realita pracovního trhu. Co však možná nevíte, je vývoj cen robotických jednotek. Graf řekne mnohem více.
Rádi Vám pomůžeme s kalkulací návratnosti investice.
Pro Vaši informaci, nyní je návratnost na 1 nekvalifikované pracovní místo nahrazené robotem okolo 2 let. 

Manipulační a obráběcí stanice

Opakující se monotónní operace s nároky na přesnost, plynulost a rychlost zvládne robot mnohem lépe, než operátor. Ať se jedná o malé sponky či dvoumetrové podélníky, umíme každý Vás nápad zrealizovat.
 zjistit více …

Robotizované klipovací stanice

Konkrétně toto zařízení jsme konstruovali a vyráběli pro významného výrobce luxusních automobilů. Jedná se o velmi precizní nasazování kovových sponek do hliníkového rámustřešního okna,  pomocí dvojice robotů ABB.
zjistit více…

Šroubovací stanice

Ať se jedná o plně automatizované robotické šroubovačky nebo o řízení a kontrolu ručního šroubování, máme bohaté zkušenosti.
zjistit vice …

Ultrazvukové svařovací stanice

Permanentní spojování plastových dílů pomocí ultrazvukového sváření řešíme často. Od malých plastových rámečků, až kupříkladu po kompletaci celých sestav podběhů vozů.
zjistit více …

PLC řízení a rozvaděče

Dáváme strojům mozek a smysly. Bez inteligentního řízení, nejsou konstrukce našich produktů nic více, než velkou spoustou kovu. Naše zkušenosti s programováním řízení sahají do roku 1993 a máme tak znalostní základy ze stovek realizací.
zjisti více …